Helal Belgelendirme

İslami şartlara göre üretilmiş veya hazırlanmış ürünlere verilen belgeye denilir. Belgelendirme, helal belgelendirme yetkisi olan kuruluşlarca yapılmalıdır.
Helal Belgelendirme.

Helal Belgelendirme

Helal belgelendirme güvenilir, uzman ve tarafsız bir kurumun, bu belgeyi almak isteyen firmaların üretimini denetlemesini, üretimin helal standartlar çerçevesinde yapıldığını doğrulamasını ve bu koşullar altında belgelendirme yapmasını içeren bir süreçtir. Gıdaların helal olma koşulunu karşılamasının yanı sıra, sağlığa uygun ve saf olması şartı da aranması gereken şartlar arasındadır. Tüm bunların yanı sıra, ülkelerin kontrol mercilerine gıda güvenliği hususunda destek verir.

Bu belgelendirme türü ürünleri, hazırlama ve işleme yöntemlerini, katkı maddelerini, temizlik ve sağlık koşullarını katı güvenlik kuralları içinde denetleyen tarafsız bilirkişi hizmeti sunar.
Belgelendirme ve denetimler ISO, HACCP ve diğer kalite ve güvenlik standartlarına uygun, yeni katkı maddelerine ve teknolojilere çabucak uyum sağlayabilen, helal bilgi eğitimini almış uzman personel tarafından sağlanır. Üreticiyle ürününün İslam dünyasında tanıtılmasını sağlar.

A1 Belgelendirme ve Muayene Hizmetleri Ltd. Şti. şirketlere helal belgelendirme konusunda hizmet vermektedir.

Neden A1 Belgelendirme?

Çünkü A1 Belgelendirme, helal belgelendirme hakkında yetkin, tecrübeli bir denetçi/teknik uzman kadrosuna sahiptir. 15 yıllık belgelendirme tecrübesine sahip A1 Belgelendirme, helal belgelendirme hakkında siz değerli kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için var gücüyle hareket etmektedir. A1 Belgelendirme ve Muayene Hizmetleri Ltd. Şti. Helal Belgelendirme faaliyetlerinde 23 değişik ülkede faaliyet gösteren 30' dan fazla kuruluş ile stratejik partnerlik çalışmaları yürütmektedir. Ayrıca A1 Belgelendirme Halal Research Council' in Türkiye' deki tek yetkili temsilcisidir.

Helal Belgesi İçin Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Helal Belgelendirmesi İçin Sizi Arayalım

Stratejik Partnerlerimiz

Helal Belgelendirme faaliyetlerimizdeki stratejik partnerlerimiz;

Helal Research Council www.halalrc.org