3. Taraf Gözetim

Üçüncü Taraf Gözetim, ürün ve tüm süreçlerinizin tarafsız uzmanlar tarafından ilgili spesifikasyonlara göre uygunluğunun değerlendirilmesidir.
3. Taraf Gözetim.

Yükleme öncesi denetimde neleri kontrol ediyoruz?

Yükleme öncesi denetim sırasında, mümkün olan bütün denetimler yapılmaktadır: Ürün görünümü, işçilik, kullanılabilirlik ve güvenlik, adet, ürün çeşitleri, renkler/ebatlar/ağırlık, akseuarlar, etiketleme ve logolar, paketleme ve daha önceden belirttiğiniz diğer gereksinimler.

Deneyimli denetimcilerimizden oluşan takımımız tamamlanan ürünler için denetlenecek spesifik adetleri sizin onayınız sonrasında belirler ve sizin istediğiniz şekilde protokollerimiz ve uzmanlıklarıyla denetler. Denetim tamamlandıktan sonra oldukça detaylı bir denetim raporu resimleriyle beraber size gönderilir. Raporu okuduktan sonra ürünlerin gönderilmesini onaylar ya da reddedersiniz.

Yükleme öncesi denetimin katma değeri nedir?

Bu denetim sayesinde sizin en iyi kararı verebilmenizi sağlıyoruz. Eğer ürünler kabul edilemeyecek düzeydeyse, hiç bir sürpriz yaşamadan yüklemeden vazgeçmenize yardımcı oluruz.

Bu denetimle ilgili önemli noktalar

  • Sorunlu ürünün bulunması, yüzde kaç sorunlu olduğunun tanımlanması
  • Ürünlerin kalitesiyle ilgili tespit,
  • Paketleme, etkiletleme ve diğer yüklemeyle ilgili detayların kontrolü,
  • Standartlara ve Mevzuatlara uygunluk tespiti,
  • Ürünün çalışabilirliğinin tespiti,
  • Güvenlik kontrolü
  • Kullanılabilirlik kontrolü

Neden bu kalite kontrol denetimini yaptırmalıyım?

Çünkü ürünlerinizin yükleme öncesi kontrol edilmesi kritik önem taşır. Ticaret firması ya da acenta ile çalışıyor olsanız da ürünlerinizin tarafsız uzmanlar tarafından denetlenmesi önemlidir. Tedarikçiniz, fabrika, ticaret firması ya da acenta potansiyel ya da hali hazırda bulunan kalite sorunları hakkında sizi bilgilendirmeyecektir. Güven iyidir fakat kontrol daha önemlidir.